Aktuality

 

Zprávy z Uhelné komise: včera se poprvé setkali zástupci různých institucí, aby začali připravovat ukončení Doby uhelné v ČR. Komisi zřídil ministr Brabec v reakci na jarní stávky studentů, po vzoru Německa. V Německu pracovala 8 měsíců a výsledkem je plán na odstavení uhlí do roku 2038 nebo dříve. U nás má komise čas dalších 18 měsíců - to je...

Právě teď na Ještědu (23. července 2019). Liberecká XR skupina vznikla teprve před několika týdny, ale už se jim podařilo aplikovat "XR kouzlo": nejdřív to vypadalo na konflikt s majitelem, na potíže s policií, ale ... NENÁSILÍ FUNGUJE!

Postavili jsme na náměstí Svobody v Brně velkou dřevěnou šibenici a umožnili lidem stoupnout si na kostku ledu a strčit krk do oprátky. Jako symbol našeho krátícího se času pro boj s rozvratem klimatu.

I nebesa byla nakloněna naší dnešní (30. července) akci - přišla průtrž mračen :)

Dnes (6. srpna 2019) blokujeme vchod do Ministerstvo životního prostředí . Spolu s hnutím Limity jsme my tak protestujeme proti těžbě a spalování uhlí, které ministerstvo prodloužilo v dole Bílina rozhodnutím minulý týden.

Klimatická krize se týká všech, i Jiřího Ovčáčka, jsme tu pro všechny, i pro něj, naše postupy jsou zcela adekvátní závažnosti situace. Nejefektivnějším nástrojem k dosáhnutí radikálních změn je přímá akce, potřebujeme získat pozornost, říká Veronika Holcnerová, mluvčí české odnože Rebelie proti vyhynutí. To je mezinárodní organizace, která má za...

Od pondělí 7. října se Extinction Rebellion Česká republika spolu s nejméně 40 dalšími zeměmi zúčastní už druhé celosvětové rebelie.

Přednáška Míříme k vyhynutí - a co s tím můžeme dělat, je skvělý startovní bod pro rozpohybování lokální skupiny XR ve vašem městě. Anebo pro informování lidí z nějaké "spojenecké" skupiny, jako jsou ekologové, zahrádkáři, Piráti, mateřské centrum, Fridays for Future, ... prostě z jakékoliv skupiny, kterou zajímá co se ohledně změny klimatu děje.
...