Příprava Mezinárodní rebelie

24.07.2019

Od pondělí 7. října se Extinction Rebellion Česká republika spolu s nejméně 40 dalšími zeměmi zúčastní už druhé celosvětové rebelie.

Skupiny Extinction Rebellion budou v ulicích po celé zemi pořádat nenásilné přímé akce. Od Liberce přes Brno až po Olomouc a Prahu. Kontaktujte svou skupinu a přidejte se.

V pátek 11. a v sobotu 12. října se rebelové z celé země spojí v Praze a budou pořádat celodenní akce. K tomu potřebujeme vaši pomoc.

Jak můžete pomoci? Je to možné i na dálku přes internet.
Uspořádat skvělé živé akce vyžaduje SPOUSTU nejrůznější práce. Aktuálně například

Národní přednášky

Pořádáme přednášky Míříme k vyhynutí v mnoha městech České republiky. Hodí se nám: vyhledávání kontaktů - kde by se přednáška dala zorganizovat. Pomoc s organizací (telefonování, zaslat letáček, pomoci s FB událostí). Hledáme také další přednášející (trénink bude zajištěn). Podpora rozjezdu lokální skupiny (telefonicky spolu projít materiály, které máme pro nové skupiny k dispozici, poradit, navigovat).

Média a komunikace
Vytváříme press-kit pro novináře, média (fotky, grafiky, videa, texty) pro sociální média, píšeme pravidelně newsletter. Uvítáme pomoc kreativců, lidí se zkušenosti z médií, ale i spousty organizačních koordinátorů (zajištění jasných rutinných procesů - školení bude zajištěno)

Překladatelé a Arts

Překládáme materiály z angličtiny, děláme češtinové korektury.

Arts tým vyvíjí média - upravit fotky, sestříhat video, připravit infografiku, natočit živou akci, vysázet leták, ...

IT podpora

Správa webu, zprovozňování technologií, příprava manuálů k technologiím, mailing, ... cokoliv.

Pokud máte chuť přispět, ozvěte se prosím na ahoj@extinctionrebellion.cz