Přidejte se k nám

Abychom společně vybudovali silné hnutí, potřebujeme vás. Potřebujeme vás všechny – ať jste kdokoli, ať máte jakékoliv množství času. Naší vizí je zapojení velkého množství lidí napříč celou společností. Pak budeme nezastavitelní.


Potřebujeme dobrovolníky

KDO: Národní koordinátor jednotlivých skupin (komunit)

KDE: Praha, Brno, vzdáleně

Časová náročnost: 8-15 hodin týdně

Popis činnosti: Koordinátoři navazují styky s dalšími skupinami. Identifikují a kontaktují skupiny, které mají s XR společné zájmy. Cílem je vybudovat spojenectví, které podpoří masové občanské nepokoje. Koordinátoři take pracují s místními skupinami na výběru velkých akcí, na nichž se XR může prezentovat (např. festivaly) a kontaktují organizátory těchto akcí, aby s nimi domluvili prostor.


KDO: Národní koordinátor přednášek a školení

KDE: Praha, Brno, vzdáleně

Časová náročnost: 8-15 hodin týdně

Popis činnosti: XR organizuje přednášku nazvanou "Míříme k vyhynutí (a co s tím můžeme dělat)". Jedná se o důležitý způsob, jak přilákat veřejnost k hnutí. Jak se hnutí v ČR rozrůstá, bude třeba tuto přednášku uspořádat v dalších městech, nabírat a vyškolit nové řečníky, najít prostory, propagovat akce či najít nové formáty vhodné pro ČR (např. bytové semináře či přednášky v klubech a hospodách). Také pracujeme na školení nenásilné přímé akce a dalších školeních a přednáškách.


KDO: Národní koordinátor fundraisingu

KDE: Praha, Brno, vzdáleně

Časová náročnost: 8-15 hodin týdně

Popis činnosti: Jsme hnutí budované odspodu a nemáme žádné centrální financování kromě peněz, které vyděláme přímo v ČR. Potřebujeme někoho, kdo by navrhl a zrealizovat kampaně pro získání peněz.


KDO: Národní koordinátor akcí

KDE: Praha, Brno, vzdáleně

Časová náročnost: 8-15 hodin týdně

Popis činnosti: XR je známo díky velmi kreativním, inspirativním a vizuálně ohromujícím a dramatickým akcím nenásilných občanských nepokojů. Hledáme někoho, kdo do této role vnese nadšení i organizaci a pomůže nám tak vymyslet, naplánovat a zorganizovat akce na celostátní úrovni, z nichž první se bude konat v listopadu tohoto roku.


KDO: Národní umělecký koordinátor

KDE: Praha, Brno, vzdáleně

Časová náročnost: 8-15 hodin týdně

Popis činnosti: Kreativita je pro XR ústřední a potřebujeme někoho, kdo se postará o to, aby vše, co děláme, vypadalo úžasně, ispirovalo či zaujalo obyčejné lidi, a zároveň podpořilo činost místních uměleckých skupin. Potřebujeme vybudovat vztahy s umělci, performery a kreativními lidmi ze všech možných odvětví a zapojit je do našich akcí.


KDO: Národní koordinátor médií

KDE: Praha, Brno, vzdáleně

Časová náročnost: 8-15 hodin týdně

Popis činnosti: Zvyšující se mediální pokrytí činnosti hnutí na sociálních sítích a především prezentace v novinách je v tuto chvíli klíčová. Budeme rozšiřovat náš národní mediální tým, abychom spravovali naše účty na sociálních sítích, budovali vztahy s celostátními médii a psali tiskové zprávy.


KDO: Národní právní koordinátor

KDE: Praha, Brno, vzdáleně

Časová náročnost: 8-15 hodin týdně

Popis činnosti: Jsme nenásilní hnutí přímé akce a jedním z cílů našeho hnutí je hromadné zatýkání našich členů. Budete koordinovat právní strategii i informace, stejně jako vyhledávat právníky sympatizující s hnutím, kteří budou podporovat místní skupiny v jejich akcích.


KDO: Národní koordinátor regenerativní kulutry

KDE: Praha, Brno, vzdáleně

Časová náročnost: 8-15 hodin týdně

Popis činnosti: Regenerativní kultura se zaměřuje na to, jak vytvořit zdravé, odolné a regenerační společenství lidí pracujících na změně systému. Uznává, že mnoho systémů, ve kterých žijeme, je nezdravých a škodlivých pro nás samotné i pro přírodu. Regenerativní kultura usiluje o zavedení nových systémů a způsobů myšlení a podpory zdraví. Navrhuje a realizuje strategie a systémy, které toto podporují, a zároveň jsou přístupné všem. Oblasti práce zahrnují jak psychologickou a citovou podporu rebelům; tak snahu zajistit, aby všichni rebelové zůstali ve spojení se zemí prostřednictvím aktivit zaměřených na přírodu; zajistit, aby byla vždy podporován dobrý fyzický i emocionální stav rebelů účastnících se akcí i těch, kteří jsou zatčeni.


KDO: Promotory pro nábor a vzdělávání

Praha KDE: Praha

Časová náročnost: 2-4 hodin týdně

Popis činnosti: Budete kontaktovat nová místa (kavárny, knihkupectví, kulturní a vzdělávací instituce atd.), kde bychom mohli přednášet náš "Hovor o klimatu", a udržovat komunikaci s nimi.


WHO: Speakers (to give the Heading for Extinction Talk)
WHERE: Nationally
HOURS: 1 - 3 hours a week
What: Our talk: Heading for Extinction (and what to do about it) is one of the best ways we have of growing our movement and encouraging people to join the rebellion. The talk covers the current scientific knowledge about the ecological and climate crisis, as well as Extinction Rebellion and the effectiveness of non-violent direct action. We are looking for people with some experience of talking to groups of people to give this talk across the country. You don't need to be a scientist, you only need to be passionate about making a difference to all our futures.


WHO: National PR/Journalist Relations Volunteer

WHERE: Prague, Brno, remote

HOURS: 8 or more hours per week

WHAT: Put your PR skills to great use with us, and help us make Extinction Rebellion more visible in Czech Republic, as well as build relationships with journalists. Your tasks will include: writing and sending out our press-releases; growing and maintaining media database; establishing relationships with journalists; pitch our spokespeople for quotes and interviews. 


WHO: Email Communications for Outreach & Training, Prague

WHERE: Prague

HOURS: around 4 per week or more

WHAT: Be in charge of all our email communications with new and prospective volunteers.Děkujeme, pokud nás chcete podpořit i finančně.